top of page

Historia "Pola diamentowe" wciąż inspiruje ...

„Pola diamentowe" to opowieść o farmerze mieszkającym gdzieś w Afryce, wtedy, kiedy odkryto tam diamenty.


Pewnego razu jakiś człowiek, bawiący przejazdem w tej okolicy, opowiedział o milionach, jakie zarobili ci, którzy odkryli złoża diamentów.


Usłyszawszy ja farmer bez namysłu sprzedał farmę i udał sie na poszukiwanie diamentów.

Przewędrował cały kontynent, ale niczego nie znalazł.


W końcu - bez grosza, z nadwerężonym zdrowiem, załamany -

rzucił sie do rzeki i utopił się.


Na dugo jeszcze przed żałosnym końcem farmera, nowy właściciel jego farmy znalazł w dopływie rzeki przecinającej całą posiadłość duży, dziwnie wyglądający kamień.


Wziął go do domu i położył na obramowaniu kominka jako ciekawostkę.


Po jakimś czasie odwiedził go ten sam człowiek, który opowiedział poprzedniemu właścicielowi farmy o diamentach.


Obejrzał kamień i obwieścił szczęśliwemu nabywcy farmy, że jest to jeden z najwiekszych diamentów, jakie zna historia, i ze jest wart całe królestwo.


Na co zaskoczony gospodarz odpowiedział:


„Ach, cała moja farma pokryta jest takimi kamieniami"


Streszczając historyjkę powiem, że farma - którą pierwszy właściciel sprzedał, aby wybrać sie na poszukiwanie diamentów - okazała sie jednym z najbogatszych w złoża diamentów miejsc na świecie.


To historią, która po raz pierwszy przeczytałem w 1998 roku.


Do dzisiaj mnie inspiruje na różnych płaszczyznach życia.


Jak zacząłem mocno inwestować we własny rozwój, budować wysokie poczucie swojej wartości i pewność siebie, rozwijać kluczowe umiejętności aby moje życie zawodowe, finansowe i osobiste układało się po mojej myśli, ta zasada inspirowała mnie aby szukać Diamentów najpierw w sobie...odkryć swoje mocne strony, silne obszary, własne talenty i na nich budować siebie, swoją tożsamość, wewnętrzną wartość, siłę ...


Jak rozwijałem struktury sprzedaży w branży finansowej, czerpałem z niej wskazówki, że najlepsi moi klienci czy współpracownicy są tuż obok mnie. Szybko odkryłem, że biznesowe pola diamentowe były w promieniu do 100 km od mojego miejsca zamieszkania. Często osoby zajmujące się sprzedażą popełniają ten błąd, że szukają swoich pierwszych klientów/współpracowników w odlegości 200- 500-1000 km a nawet dalej. Oczywiście kryje się za tym min. strach przed odrzuceniem, nie umiejętność radzenia sobie z odmową, kierowanie się zasadą "co powiedzą inni" itd...


Jak zaczynałem stawać się świadomym inwestorem ta historia inspirowała mnie aby najpierw zainwestować w siebie, w kluczowe umiejętność gospodarowania pieniędzmi, inwestowania, zarządzania przepływami finansowymi, poznać prawa rynkowe, prawa rządzące światem finansów, poznać pojęcia dźwigni finansowej, ukształtować swoją właściwą finansową mentalność, wyeliminować ograniczające przekonania dotyczące bycia zamożnym człowiekiem, wytworzyć wspierające nawyki a dopiero potem ruszyć z kapitałem na rynek ....Życzę Tobie abyś zaczął budowanie lepszej wersji siebie od odkrycia pól diamentowych w sobie ...masz ich całe mnóstwo...


Nieraz na pierwszy rzut oka Twoje cechy, talenty, zdolności nie przypominają diamentów ale po dokładniejszym przyjrzeniu się im, głębszym zbadaniu i oczyszczeniu - możemy odkryć nasza prawdziwą wartość aby na niej budować swoje prawdziwe szczęście, wysokie poczucie wartości, zacząć dostrzegać możliwości, które są wokół nas i dzięki którym możemy realizować siebie, swoje cele i żyć pełnią życia na 100%!


Tego Ci życzę z całego serca. Marek Żyj na 100

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
3BC8BD61-FFE6-4247-AD97-799E2F45AAF9_edited.png

REZYDENCJA NADMORSKA

odpocznij w naszych apartamentach

nad polskim morzem

bottom of page