top of page

Historia o balonikach, która porusza serca rodzicówMały czarny chłopczyk obserwował mężczyznę z balonikami na wiejskim jarmarku.


Mężczyzna był dobrym sprzedawcą ponieważ uwolnił czerwony balonik z uwięzi, żeby poszybował wysoko w powietrze, przyciągając w ten sposób tłum przyszłych młodych klientów.


Potem uwolnił balon niebieski, potem żółty i biały. Wszystkie poszybowały w niebo.Czarny chłopczyk stał długo, patrząc na czarny balon, a potem zapytał:


„Proszę Pana, gdyby Pan wypuścił czarny, czy poleciałby tak wysoko jak pozostałe?”


Mężczyzna z balonami uśmiechnął się ze zrozumieniem. Zerwał sznurek, który trzymał czarny balon i gdy poszybował do góry, powiedział:


 „To nie kolor synu go unosi, lecz to, co jest w środku”


  • Czym jest to, co będzie unosić Twoje dziecko przez życie ?

  • Jakie nawyki przekazujesz swoim dzieciom ?

  • Czy wyrabiasz w nich przekonania, które będą je ograniczać w życiu czy wspierać?
Psychologowie twierdzą, że wiedza nabyta w szkole przez dziecko, tylko w 20% będzie się przekładać na jego „dobre i szczęśliwe życie”.


Oprócz intelektu, potrzebna jest również umiejętność rozwiązywania problemów i konfliktów, wyrażania i rozumienia własnych uczuć, radzenia sobie z własnym lękiem i złością, przyjazny stosunek do siebie, świata i innych ludzi, szacunek empatia, niezależność w myśleniu i postępowaniu.


Cechy te psychologowie coraz częściej określają mianem „pięknego umysłu”.


Poprzez harmonijny i całościowy rozwój, kontakt z odpowiednią literaturą i sztuką, gry psychologiczne z rówieśnikami, możliwość uczestniczenia w dyskusjach i burzach mózgu, przeprowadzając eksperymenty naukowe i rozwijając sprawność czytania i myślenia, u każdego dziecka, można wykształcić „piękny umysł”*

*Fragment zaczerpnięty z biuletynu nr 10 Akademii Nauk44 wyświetlenia0 komentarzy

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Wyprawa rowerowo-mentoringowa

ETNA - NORDKAPP 2024

bottom of page